Ettekandes “EELK meie meelest” vastab otse-eetris küsimustele peapiiskop Urmas Viilma

Kolmapäeval, 24. novembril kell 19.00 toimub Rootsi-Mihkli konverentsikeskuses (Rüütli 9, Tallinn) peapiiskop Urmas Viilma ettekanne “EELK meie meelest”. Neljas loeng kaheaastasest EELK-teemalises konverentsisarjast “Kas kirik ilma rahvata või rahvas ilma kirikuta?” lõpetab ühtlasi sügishooaja ettekandesarja.

Voogedastus toimub kolmapäeval 24. novembril algusega kell 19.00 veebiväravas e-Kirik ja samal ajal Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Facebooki lehel. Teemakohase küsimuse peapiiskopile võib saata otsesaate jooksul või enne seda aadressidele tonis.kark@eelk.ee ja press@eelk.ee. Kõik küsimused ei pruugi ajapuudusel saatesse mahtuda, kuid vastused ilmuvad portaalis e-Kirik. 

Kaheaastase 12 loenguga konverentsisarja eesmärk on anda mitmekülgne pildi EELK kui organisatsiooni hetkeolukorrast Eestis, meie lähinaabruses ja laias maailmas üldisemalt, et olla enda ja teiste kogemustest õppides kirikuna jätkusuutlik. Loengud toimuvad Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus (Rüütli 9, Tallinn) ja neil osalemine on tasuta (nõutav on tervisetõend ja isikukaitsevahendite kasutamine). Kohapeal on võimalik teha Rootsi-Mihkli kogudusele annetus. 

Ülevaade konverentsisarjast:

Esimene ettekandesari – Meie kogemus (sügis 2021)

vaatleb luterliku kirikut seest- ja väljastpoolt EELK-d.

Lektorid on Ago LilleorgRingo RingveeUrmas Viilma ja mitmed teised. Toimub EKN liikmeskirikute esindajate paneelvestlus.

13. okt – Ago Lilleorg – “Kuidas kasvatada kogudusi” (loeng on järelvaadatav, sisu avaldatud artiklina)

27. okt – Ringo Ringvee – „EELK hetkeseis – arvud ja emotsioonid” (loeng on järelvaadatav, sisu avaldatud artiklina)

10. nov – EKN esindajad – „EELK teiste meelest“ Paneeli juhtis Ago Lilleorg (arutelu on järelvaadatav, sisu avaldatud artiklina)

24. nov – „EELK meie meelest” Urmas Viilma

Teine ettekandesari – Naabrite kogemus (kevad 2022)

Kevadised neli loengut keskenduvad naabermaade luterlike kirikute viimase 30 aasta reformidele ja nendest tänaseks õpitule.

Kolmas ettekandesari – Maailma kogemus (sügis 2022)

Soovime kutsuda esinema luterlike kirikute esindad mitmelt poolt maailmast. Eesmärgiks on õppida paremini tundma teiste kogemusi, õpikohti jne.

Neljas ettekandesari – Tagasi kodus – lood ja õpikohad Eestist (kevad 2023)

Kolme eelneva loengutsükli tulemuste valgel vaatleme mitme erinäolise koguduse edulugu Eestis – kasvavad numbrid, aktiivne misjon, diakoonia, kristlikud koolid/lasteaiad

Kontakt ja lisateave

Tõnis Kark, Rootsi-Mihkli konverentsikeskuse koordinaator, tel 5554 0238

Lisa kommentaar