Eesti Kirik 24.11.2021

Foto: Sel nädalal valmistame end ette uue kirikuaasta alguseks. (Kätlin Liimets/EK)

Tänase lehega koos ilmub Eesti Kirikute Nõukogu haridusteemaline vaheleht, kus tutvustatakse kristlikke erakoole.

Sel pühapäeval tähistame esimest adventi ja algab uus kirikuaasta. Esiküljele on mõtiskluse sel puhul kirjutanud Mustvee koguduse õpetaja Eenok Haamer, jutluse aga emeriitõpetaja Toomas Paul.

Lehes on lugeda paljust rõõmustavast. Avinurme koguduse pastoraadi juures pandi maha maaküttetorud ja peagi saab maja sooja sisse. Märkimisväärne on, et suure annetuse tegi selleks Tartu Pauluse kogudus.

Genfis seati ametisse Luterliku Maailmaliidu uus peasekretär Anne Burghardt.

Kolumnis mõtiskleb Vootele Hansen rohepöördest ja kinnitab, et ka meie eelkäijad polnud rumalad ega tahtnud järeltulijatele muretsemiseks põhjust anda.

Juhtkirja on seekord kirjutanud vaimulike konverentsi juhatuse esimees Urmas Nagel.

Arvamusloos kirjutab Robert Bunder kirikust ja palvemajast ning ütleb, et koos tegutsedes kannab mõlema töö kõige suuremat vilja.

Kuna peatselt koguneb kirikukogu, siis tutvustame kiriku esinduskogu uusi liikmeid.

Hingehoiuveerus toob SA Kadunud juht Aare Rüütel hingedepäevale mõeldes ilusa võrdluse, et arm muudab surnuaiad armastuse aedadeks.

Jätkame Eesti Kultuurkapitali toetusel ilmuvat orelirubriiki ja seekord kirjutab meie organistidest Tuuliki Jürjo.

Kuna kasutusel oleva Kiriku Laulu- ja Palveraamatu ilmumisest möödub 30 aastat, siis alustame teemakohase järjelooga ja selle autor on Andres Põder. Aga lugeda saab veel muustki.

Meeldib 1