Eesti Kirik 08.06.2022

Nelipüha reede ehk 3. juuni õhtul pani peapiiskop Urmas Viilma Räpina koguduse õpetaja Urmas Nagelile kaela kuldristi. Tunnustatu ordinatsioonist möödus 4. mail 30 aastat.

Täna tähistab 50. juubelit Saksamaal elav Merike Schümers-Paas, kes pärast 20 vabatahtlikuna teenimise aastat sai hiljuti vaimuliku töökoha kohalikus Kurhessen-Waldecki Evangeelses Kirikus.

Sõja ajal kõlab väikese katekismuse viies käsk  kuidagi ootamatult, arvab kolumnist Janek Mäggj ja kinnitab, et kui me tapmist takistada ei suuda, peame suutma leevendada kannatajate, Ukraina rahva valu.

Vaimulikke peegeldusi Viljandi Jaani kirikus peetud koraalimaratonilt jagab juhtkirjas assessor Marko Tiitus, kes sai enda sõnul kirikulaulude läbilaulmisest uudse kogemuse ja muljetavaldava elamuse.

Sajandivanune Nõmme Rahu kogudus püsib kogukonna keskel, kinnitati koguduse 100. aastapäeva tähistamisel nelipühi nädalavahetusel, mil muu hulgas seati koguduse abiõpetaja ametisse Marek Alveus.

Võru praostkond pidas laulupäeva Võrus ja Järva praostkonna laulupäev toimus Tapal.

Politseikaplanaadi eestvedamisel ja koostöös Ridala kogudusega paigutati Ridala kirikuaeda COVID-19 mälestuspuu.

Millest ja kuidas algas täna 30aastaseks saanud Rapla kirikumuusika festivali traditsioon, sellest kirjutab Rapla koguduse õpetaja Mihkel Kukk, üks idee elluviijatest.

Inimesest ei saa rääkida ilma Jumalast rääkimata ja Jumalast ei saa rääkida ilma inimesest rääkimata, alustab lehejutlust Kolga-Jaani koguduse õpetaja Peeter Parts.

Meeldib 1