Kristlikud kirikud palvetasid üheskoos rahu eest Ukrainas

Foto: peapiiskop Urmas Viilma Facebooki leht

Nelipühapäeva õhtul toimus Tallinna Ukraina Kreeka-Katoliku Kiriku Kolmekäelise Jumalaema koguduse kirikus oikumeeniline palvus, kus palvetati rahu saavutamise pärast Ukrainas. Eriliselt palvetati kõikide lahkunud hingede eest ja nende lähedaste eest, kes on sõjategevuse tagajärjel hukkunud.

Palvus toimus ukraina ja eesti keeles. Teenistust juhatas piiskop Philippe Jourdan, keda assisteeris koguduse preester isa Roman Kikh. Oikumeeniliste külalistena teenisid kaasa peapiiskop Urmas Viilma, Eesti Kirikute Nõukogu täitevsekretär pastor Ruudi Leinus ning EKNi asepresident pastor Erki Tamm.

Vaata lisaks:

FOTOD | Tallinnas leidis aset oikumeeniline jumalateenistus Ukraina rahu eest, delfi.ee 05.06.2022

Galerii: Ukraina katoliku kirikus palvetati rahu eest Ukrainas, Õhtuleht 05.06.2022