Selle nädala hommikumõtiskluste kaasteeline on Urmas Viilma

Peapiiskop Urmas Viilma kõneles tänase teise nelipüha hommikuminutitel nelipühade sündmusest, mida peetakse Kristuse kiriku sünnipäevaks. “Täna,  2000 aastat hiljem on nelipühad nii kiriku- kui riigipüha,” tõdes ta ja leidis: “On päris tore mõelda, et kiriku sünnipäeva tähistatakse ka riigipühana.” Kuna ükski teine institutsioon ei ole oma asutamisega kohta riiklikus kalendris pälvinud, siis nentis Urmas Viilma: “Järelikult oleme vist ikka kristlik maa.”

Vaimulikud hommikumõtisklused on üks osa hommikusest raadioprogrammist (Vikerraadios argipäeviti kell 6.35, nädalavahetusel kell 7.35, Klassikaraadios argipäeviti kell 7.15), mis valmivad alates 1989. aastast koostöös Eesti Kirikute Nõukoguga ja saated on eetris nädalaste tsüklitena, et järgemööda saaksid sõna kõikide liikmeskirikute ning koguduste esindajad.

Mõtisklusi saab järelkuulata aadressil: http://vikerraadio.err.ee/l/vikerhommik/rubriigid/hommikumotisklusF