Täna on veteranipäev – anname au!

Täna on veteranipäev – anname au!

Tori Püha Jüri kirik ja Mati Karmini skulptuur “Püha Jüri võitlus lohega” (Foto: Puhka Eestis)

Veteranipäeval, 23. aprillil väärtustatakse veterane ja nende perekondi. Sinimustvalget lippu heisates kinnitatakse veteranidele kõrget hinnangut nende panusel Eesti iseseisvuse tagamisel.

Täna kell 12.00 on Tori Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus vabadusvõitlusele pühendatud jüripäeva mälestusteenistus, kus peab jutluse peapiiskop Urmas Viilma. Järgnevad jüritule süütamine ning mälestusplaadi avamine Eesti Vabaduse Risti kavaleridest Rootsi kodanikele ning pärgade ja lillede asetamine ratsamonumendi jalamile.

Veteranipäeva tähistatakse lipupäevana alates aastast 2014, mil Valitsus andis heakskiidu Riigikogu riigikaitsekomisjoni algatatud sellekohasele eelnõule.

Veteranipäevaga tänatakse ja tunnustatakse neid mehi ja naisi, kes on kaitseväe koosseisus osalenud Eesti riigi sõjalisel kaitsmisel, on kaitseväe koosseisus ja rahvusvahelise sõjalise koostöö seaduse alusel osalenud kas rahvusvahelisel või kollektiivse enesekaitse operatsioonil või on kaitseväes teenistusülesannete täitmisel või kaitseliidu tegevliikmena sõjaväelisel väljaõppel kaotanud püsivalt töövõime, selgitas Valitsus oma toonast otsust.

Veteranipäeva ja kogu veteranikuu sündmusi vaata lähemalt: annameau.ee/veteranikuu

Lisa kommentaar