Eesti Kirik 25.01.2023

Ülevaade sellest, mida pakub oma lugejatele ajaleht Eesti Kirik apostel Pauluse pöördumispäeval, 25. jaanuaril Issanda aastal 2023.

Eesti Kirik 25.01.2023
  • Eile Tartus alanud vaimulike konverents kannab pealkirja „Tervist!“ Esilehel küsib peatoimetaja Liina Raudvassar meie vaimulikelt, kuidas nemad oma tervisesse panustavad ja mida teemast arvavad.
  • „Alanud aasta on meie ühiskonnas nimetatud liikumisaastaks. Liikumine on suures osas ka hea tervise alus. Kiriklikus ja vaimulikus tähenduses saame rääkida ka vaimulikust liikumisest või vaimulike liikumisest. Miks siis mitte alustada aastat meie kirikus vaimulike endi liikumisega üksteise suunas ja ühtsema eesmärgi nimel, kus me kohandame oma samme selle järgi, et esimesed ei läheks ees liiga kaugele ja viimased jõuaksid teistele järele,“kirjutab juhtkirjas EELK vaimulike konverentsi juhatuse esimees Anti Toplaan.
  • Kolumnist Alar Kilp arutleb peagi saabuvate valimiste üle.
  • „Seega – ei ole lihtsaid vastuseid, maailm ega kristlus ei ole must-valge, patune ja õige. Vajalik on otsida küsimusi ning alles siis võivad järgneda vastused,“ kirjutab õpetaja Triin Käpp arvamusloos, mis on inspiratsiooni saanud veebiajakirja Meie Kirik artiklist „Kristlane ei saa ilma pattu tegemata valida Reformi, sotse ja E200“.
  • Tallinna Peeteli koguduse õpetaja Aare Luup saab eeloleval pühapäeval 50 aastaseks. Tema hinnangul täidab üks sisukas päev enam hinge valgusega kui oravrattas vuditud aastad.
  • Viimane rahvaloendus tõi esile, et noori on luterlust omaks pidajate hulgas vähe. Noored kirikus – see on aktuaalne teema, millega peame tegelema. Avaldame kolmanda ja ühtlasi viimase osa Tallinna Jaani koguduse abiõpetaja ja projekti Misjon112 juhi Annely Neame pikemast kirjutisest sel teemal.
  • Ilmus politsei- ja piirivalveameti kaplanaadi liturgia käsiraamat.
  • „Uue aasta alguses mõtleme sageli, kuhu oleme teel ja mida soovime saavutada, kas ja mis vajab muutmist. Nii mõnigi meist annab uuel aastal lubadusi endale, pereliikmetele ja mõni kindlasti ka Jumalale. Mis on tänaseks sinu uue aasta lubadustest saanud?“ küsib hingehoidja Veelika Jõgi hingehoiuveerus.
  • Õpetaja mag Vallo Ehasalu tutvustab Randar Tasmuthi ja Ingmar Kure uut raamatut „Jeesus. Kuningriik. Läkitamine. Kristlik misjonimõtte ja praktika sünd“
  • Pühapäeva päevateema „Loodusjõudude Issand“ avab Tallinna toomkoguduse abiõpetaja Joel Siim ja pildipalve on teinud Endel Apsalon.
  • „Sõna: „Saagu valgus!“ sai tõeks, kui Jeesus jõudis oma rahva juurde ehk jüngrite paadi juurde neid päästma pimeduse, lainete, tuule ja tormi ning surma hirmu ja meeleheite käest,“ kirjutab lehejutluses vikaarõpetaja ja misjonär Joona Toivanen.