Leeripüha Haljala kirikus märgib mitut sündmust

Leeripüha Haljalas aastal 2018. Hõbeleerilapsed sisenevad Haljala kirikusse, esimesena diakon Ahti Bachblum Piibliga. (Foto: Avo Seidelberg/ Eesti Kirik)

9. juulil kell 10 on Haljala Püha Mauritiuse kirikus leeripüha ja leeriõnnistamise aastapäeva jumalateenistus.

Tähtpäevalised on kõik, kel leeriõnnistamisest möödas üle 25 aasta. Kogudus meenutab ja mälestab kogudus tänuga õpetaja Esko Süvarit (1.VII 1945-9.VII 2006) ja tema 33 aasta pikkust ustavat teenimist Haljalas. Samuti tähistatakse üheskoos diakon Ahti Bachblumi ordinatsioonitähtpäeva.

Teenivad 30 aastat tagasi Haljalas prooviaastal leeritööd teinud praegune Pärnu abipraost, Häädemeeste koguduse õpetaja ja Tahkuranna ning Treimani koguduste hooldajaõpetaja Tauno Teder, Käsmu koguduse ja Haljala ning Narva koguduste hooldajaõpetaja Urmas Karileet, Haljala koguduse diakon ja organist Ahti Bachblum ja trombonist Hando Põldmäe.