Taas on müügil raamat “Piibli punane niit”

Taas on müügil raamat “Piibli punane niit”

Ilmunud on kordustrükk EELK Misjonikeskuse 2016. aastal välja antud raamatust „Piibli punane niit”. Hästi liigendatud selge tekst haarab vaatluse alla Piibli sisu algusest lõpuni, tuues välja peamise sõnumi – Jumala päästeplaani Jeesuses Kristuses.

Soomes 2011. aastal ilmunud teose autor on luterlik teoloog, pastor ja ajakirjanik Leif Nummela, kes on töötanud noortejuhi ja misjonärina, pidanud piiblikursusi kogudustes ja juhtinud teoloogiainstituuti, toimetanud misjoniteemalist nädalalehte ja kirjutanud seitse raamatut. Käesolev teos ongi tal sündinud kogudustes peetud kursuste tulemusel.

Küsitud teema

Misjonikeskuses tajuti kordustüki vajadust, kuna ka MK piibliõpetajalt Liisa Rossilt on viimasel ajal palutud koguduseliikmetele kursust, mis tutvustaks Piiblit ülevaatlikult ja julgustaks seda rohkem avama. Tänavu veebruari algusest kestabki Tallinna Piiskoplikus Toomkoguduses Liisa koostatud pilootkursus pealkirjaga „Maailma tähtsaim lugu”, mille üheks alusmaterjaliks on kõnealune teos. Nüüd on Misjonikeskusel rõõm seda raamatut jälle pakkuda nii selle kursuse täiendavaks materjaliks kui loomulikult ka igale huvilisele.

„Raamat annab tugeva annuse teadmisi Piiblist ja on samaaegselt vaimulikult ülesehitav,” tunnustab Nummela kolleeg Soomes, praost Eero Junkkaala. Hinnatud piibliõppesarja „Piibel kaanest kaaneni” eestindaja, pastor Aare Kimmel leiab: „„Piibli punane niit” avab Piibli eri raamatuid ühendava liini ja toob esile tähtsad asjad, mis pealiskaudsel lugemisel jäävad märkamata.”

Tõlkinud on Liliann Keskinen, toimetanud Aare Kimmel ja Kairi Tamuri. Pehmete kaantega, 226 leheküljega „Piibli punane niit” maksab EELK Misjonikeskuses 10 eurot. Tellida saab aadressil: mk (ät) eelk.ee ja maksmine ning kättesaamine kokku leppida.

Meeldib 1

Lisa kommentaar