Toomas Nigola küsis tehisintellektilt, kas too ohustab vaimulike töökohti

TI illustratsioon teemal „Martin Luther kasutab arvutit jutluse ettevalmistamiseks“ (Pilt: openai.com/dall-e-2/)

Põlva koguduse õpetaja Toomas Nigola pöördus tehisintellektilaadsele tarkvara ChatGPT (chat.openai.com) poole palvega kirjutada 3500 tähemärgi pikkune artikkel ajalehele Eesti Kirik sellest, kas tehisintellekt ohustab vaimulike töökohti.

Värskest kirikulehest saab lugeda soravas eesti keeles antud vastust, ja selle sisu on, et praegusaja tuntuim tehisintellekti (TI) eellane ei pea end vaimulikele kuidagi konkurendiks, küll aga pakub masin end vaimulikele abiliseks nende töökoormat kergendama.

Õpetaja Toomas Nigola leiab omalt poolt, et äsjasel vaimulike konverentsil käsitletud töökoormuse ja tervisega seotud teemade taustal oleks TI kasutamisel jumet omajagu – selle abil saaks vastata kirjadele, kirjutada projekte ja täita aruandeid, vormistada teateid kodulehele, joonistada koguduse kuukirjale pilte etteantud teemal (nt www.midjourney.com või openai.com/dall-e-2/) jne. Abi on tema sõnul masinaist aga vaid siis, kui suudetakse seista vastu kiusatusele kiiremate töövahendite abil aina rohkem ette võtta.

Valik arvuti poolt joonistatud pilte:

Loe lisa:

Meeldib 2