Täna on 1. advent – uue kirikuaasta algus

Jõulupuu Viljandi keskväljakul särab tuledes (Foto: Regina Hansen)

Kirikuaasta algab advendiajaga 4. pühapäeval enne jõulupüha. Nimi advent tuleb ladinakeelsest sõnast adventus Domini, ’Issanda tulemine’. Me valmistume Jeesuse sündimise pühadeks, mis räägivad Kristuse esimesest tulemisest siia maailma. Samuti valmistume ka Kristuse teiseks tulemiseks. Advendiaeg on paastuaeg, milles on rõõmsat jõuludeootust ja tõsist ettevalmistumist. Kireva advendimelu keskel võiksime leiduda koha ka mõtisklusele, palvele ja heategudele. Advendiajale iseloomulik on igal nädalal uue advendiküünla süütamine, mis väljendab jõuluvalguse lähenemist. Advendiküünla lühtris võikski olla koht viiele küünlale, et jõuluõhtul saaks nelja küünla keskele süüdata ka Kristuse valguse.

Me palvetame: Issand, meie Päästja ja Kuningas, me ootame Sinu tulemist ja palume, valgusta ja juhata meid oma Püha Vaimuga ning aita meil ennast ette valmistada Sinu vastuvõtmiseks. Lase selleks oma sõnal juurduda meie südametes ja tee meid oma valguse lasteks. Sinule olgu ülistus ja au nüüd ja igavesti.