Eesti Kirik 20.04.2022

Ülestõusmiskuulutus on sõnum inimesest ja tema võimalusest elada, kinnitab lehe esiküljel Tauno Toompuu. Leheküljele ja kogu lehele annab meeleolu Maara Vindi kaunis illustratsioon ülestõusmispühadeks.

Laatsaruse ülestõusmisega surnuist andis Jeesus endast tunnistust tema järgijate igavesest lootusrikkast tulevikust, kirjutab peapiiskop Urmas Viilma oma karjasekirjas.

Juhtkirja on kirjutanud kaitseväe peakaplan piiskop Ago Lilleorg ja selles kinnitab ta, et iga sõdur on oluline, pannes noortele südamele, et kuigi neil on pärast gümnaasiumi lõppu tahtmine kohe ülikooli minna, on ajateenistuse läbimine oluline. Ajateenistus on märk meie riigi kaitsetahtest.

Kolumnist Andres Lehestik mõtiskleb Ukraina sõja taustal ligimesearmastusest.

Intervjuu on Pavel Zayakiniga, sõja eest põgenenud Siberi luterliku kiriku vaimulikuga, kes on teeninud ka Ukraina luterliku kiriku vaimulikuna Dnipro linnas. Eestisse jõudnud, hakkab ta praegu aitama vabatahtlikuna meie kirikus.

Ukraina pühakutest kirjutab kirjanik Loone Ots

Suur lugu on arst Heino Noorest, kelle sünnist möödub 24. aprillil 100 aastat.

Õnnitleme lehe vahendusel vaimulik Anu Väliaho, kellel esmaspäeval oli 70. sünnipäev.

Jutluse on lehele kirjutanud Jõgeva koguduse õpetaja Georg Glaase.