Viljandi Pauluse koguduse nõukogu valis koguduse uueks õpetajaks Marek Rootsi

Viljandi Pauluse koguduse nõukogu valis koguduse uueks õpetajaks Marek Rootsi

Palmipuudepüha jumalateenistuse järel kogunenud Viljandi Pauluse koguduse nõukogu valis üksmeelselt koguduse uueks õpetajaks Marek Rootsi. Koguduse õpetaja kinnitab ametisse EELK konsistoorium ehk kirikuvalitsus aprillikuu alguses. Marek Roots asub koguduse õpetaja ülesandeid täitma 1. juunist 2024, seni juhib hooldajaõpetajana kogudust Viljandi praost Marko Tiitus.

48-aastane Marek Roots on sündinud Tartumaal Elvas, lõpetanud Rõngu Keskkooli ja Tartu Teoloogia Akadeemia. Ta on ordineeritud vaimulikuks 2003. aastal ning teeninud Häädemeeste, Tahkuranna, Treimanni, Toronto Peetri ja Keila Miikaeli kogudustes. Alates 2018. aastast on Roots Tartu Pauluse koguduse abiõpetaja. Lisaks kogudusetööle on Marek Roots olnud tegev ka koolides: 2011-2018 oli ta usundiõpetuse õpetaja ja kaplan Saue Gümnaasiumis, alates 2022. aastast töötab ta kaplanina Tartu Luterlikus Peetri Koolis. Marek Rootsi abikaasa Pirjo Roots on Sihtasutuse Tartu Pauluse Kirik juhataja, nende peres kasvab kolm last.

Koguduseõpetajana peab Marek Roots peab enda sõnul tähtsaks laste- ja noortetöö edendamist, koguduseliikmete vahelise osaduse ja usuelu elavdamist, koguduse nähtavust kohalikus kogukonnas ning hingehoiutööd. „Kuigi kutse kandideerida Viljandi Pauluse kogudusse tuli ootamatult, olen kogenud sellel teel Jumala toetavat kätt. Tänan Pauluse kogudust usalduse eest, tahan teie teenimisse anda kõik oma senised kirikutöö head kogemused ja oskused,“ ütles Viljandi Pauluse koguduse uueks õpetajaks valitud Marek Roots. 

EELK konsistoorium kuulutas Viljandi Pauluse koguduse õpetaja ametikoha vakantseks tänavu 16. jaanuaril. Vastavalt kirikuseadustikule annab vakantsele koguduseõpetaja ametikohale kandideerivatele vaimulikele kandideerimisloa peapiiskop, kes esitab koguduse õpetaja kandidaadi või kandidaadid koguduse nõukogule. Nõukogul on võimalik salajasel hääletusel peapiiskopi esitatud kandidaati toetada või tagasi lükata. 7. märtsil esitas peapiiskop Urmas Viilma Viljandi Pauluse koguduse õpetaja kandidaadiks praeguse Tartu Pauluse koguduse abiõpetaja Marek Rootsi. 

24. märtsil toimunud palmipuudepüha jumalateenistusel Viljandi Pauluse kirikus jutlustas õpetaja Marek Roots. Jumalateenistuse järel toimunud kohtumisel tutvustas õpetaja kandidaat end kogudusele ja vastas koguduseliikmete küsimustele. Seejärel kogunes koguduse nõukogu õpetaja valimisteks. Koosolekut juhatanud Viljandi praost Marko Tiitus tõdes, et toetus õpetaja kandidaat Marek Rootsile oli üksmeelne. „Kõik kohalolnud nõukogu liikmed andsid Marek Rootsile salajasel hääletusel poolthääle. On tajuda, et kogudus elab uue õpetaja ootuses ning on valmis teda hingekarjasena usaldama ja toetama. Minul Viljandi Jaani koguduse õpetajana ja tulevase Lõuna-Eesti piiskopina on heameel, et Viljandi Pauluse kogudus saab endale kogemustega ja teotahtelise vaimuliku ning mina väärika ametivenna, kellega koostöös loodan kirikuelu Viljandis elavdada ja rikastada,“ ütles Tiitus.


Vaata ka: