Eesti Evangeelse Vennastekoguduse peavanema Eenok Haameri jõulusõnum: “Ära karda!”

Eesti Evangeelse Vennastekoguduse peavanem, EELK Mustvee koguduse õpetaja Eenok Haamer pöördub videotervitusega kogu Eesti rahva poole. Oma sõnumis tugineb ta Vana Testamendi Joeli raamatule, mille 2. peatükk ja 21. salm ütleb: “Ära karda, maa! Hõiska ja rõõmusta, sest Issand teeb suuri asju!” Luterliku kiriku auväärseimas eas tegevvaimulik mõtiskleb, miks on see sõnum meile praeguses ajas nii oluline ning kuidas sellele toetudes võiksime leida õnnistust ja rahu.

Vennastekoguduse liikumine on luterliku kiriku pietistlik suund. Eesti Evangeelne Vennastekogudus (EEVK) on iseseisev kristlik-pietistlik oikumeeniline osadusühendus, mis põhineb luterliku kirikuga samadel õpetuslikel alustel. EEVK eesmärgiks on ise usus süvenedes evangeelse tegevuse kaudu aidata rahvast kokkupuutesse elava armulise Jumalaga.

Vähese liikmeskonnaga vennastekogudused tegutsevad ka 21. sajandi alguse Eestis, nende pärandit hoitakse elujõulisena ka edaspidi.

Lisaks:

Vennastekoguduse liikumisest: