Eesti Kirik 16.06.2021

Sel korral 12 lehekülge!

Eesti Kirik 16.06.2021
  • Kuni mai alguseni Niguliste muuseumis eksponeeritud Christian Ackermanni skulptuuride näitus liikus edasi Tallinna piiskoplikku toomkirikusse. Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme sõnul polnud kolimine algselt plaanis.
  • 19. juunil lõpetab usuteaduse instituudi 13 tudengit. Dekaan dr Randar Tasmuth tõstab kaitstud lõputöödest esile nelja. Avaldame ka lõpetajate nimed.
  • „Kui meil raha üldse polnud, asutasime need orkestrid ja panime kaitseväkke ametisse vaimulikud. Leidsime, et see on oluline ning et teeme seda alatiseks,“ kirjutab arvamusloos eruohvitser ja diplomaat Jüri Trei.
  • Misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru kirjutab juhtkirjas 15.-22. augustini Lääne praostkonnas toimuvatest misjonipäevadest. „Missio Läänemaa keskendub sündmuste sarjana kahele põhimõttele. Esiteks kutsutakse kirikuosadusest väljaspool elavaid inimesi kogudusega liituma ja teiseks soovitakse jõuda koguduseliikmete endi vaimuliku kasvuni läbi misjonitöö kogemuste,“ edastab ta.
  •  Suures loos kirjeldab Soomes töötav sotsiaaltöötaja-terapeut Anneli Tamme ühte oma tavapärast tööpäeva, mil tema ülesandeks on pakkuda erihoolduse peretööteenust peredele, kus kasvab neuropsühhiaatrilise erivajadusega ehk autismispektri häirega laps.
  • Uudistest jõuab meieni, et 25 aastat tagasi kirikuõpetajaks ordineeritud Patrik Göransson sai kaela kullast ametiristi.
  • Lugeda saab UI süstemaatilise teoloogia õppetooli juhtaja dr Thomas- Andreas Põderi artiklit teoloogiliselt haridusest, TÜ usuteaduskonna doktorand Rain Soosaare analüüsi Poola katoliiklusest ja kirjandusteadlase, poliitiku Peeter Oleski kirjutist konservatiivses sügavusest ja tulevikust.
  • „Maailm on praegu sellises „toredas“ seisus, et kui ta oleks pannkook, mida küpsetame, siis ta hetkel kõrbeks. Ja vaadake, kui kõrbevat pannkooki kohe tulelt ei tõsteta, pole temaga enam midagi teha. Pannkoogitegu on mokas. Muide, see maailma pannkook on tehtud viimasest tainast, nii et see on meie ainus võimalus,“ jutlustas Tartu Ülikooli-Jaani koguduse noorteleeripühal 14aastane Liidia Baranyai.
  • On sinodite hooaeg. Lugeda saab, milliseid küsimusi ja teemasid arutati Lääne, Saarte, Viru ja Tallinna praostkonna sinoditel.
  • Lehejutlus on seekord Rakverest, Rakvere koguduse õpetajalt Tauno Toompuult.

Head lugemist!

Meeldib 1