EELK kirikukogu valis kolm uut piiskoppi

EELK kirikukogu valis kolm uut piiskoppi

Anti Toplaan, Marko Tiitus ja Ove Sander

Täna Tallinnas kogunenud Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku XXXI Kirikukogu otsustas toetada peapiiskop Urmas Viilma ettepanekut valida EELK uuteks piiskoppideks Nõmme Rahu koguduse õpetaja Ove Sander, Viljandi Jaani koguduse õpetaja praost Marko Tiitus ja Kuressaare Laurentiuse koguduse õpetaja praost Anti Toplaan.

Uued piiskopid pühitsetakse ametisse kevadel jüripäeva paiku ja nad hakkavad toetama peapiiskoppi tema töös. Peapiiskopi plaan on anda Anti Toplaane koordineerida meedia- ja kogukonnasuhted ning piiskoplik vastutus Lääne-Eesti praostkondade eest. Marko Tiituse koordineerida jäävad teoloogia, liturgia ja vaimuliku ametiga seotud valdkonnad ning Lõuna-Eesti praostkonnad. Ove Sanderi koordineerida jäävad Välis-Eesti kogudused, ühiskonnatöö ja kaplanaadid. Tallinnas resideerudes saab temast ka peapiiskopi alaline asetäitja ja abiline Põhja-Eesti praostkondades.

Piiskop vastutab ülemkarjasena kirikus õpetuse ja vaimulike ordineerimise eest. Apostlite järjepidevuse kandjana juhib ta kirikut ning on kiriku järjepidevust ja ühtsust esindav hingekarjane.


Vaata ka:

Meeldib 1

Lisa kommentaar